|
Monstera adansonii
Letar du efter gröna växter som är både snygga, lättskötta och trendiga år efter år? Då är Monstera och Philodendron det självklara valet. I vårt sortiment hittar du just nu flera vackra sorter med olika bladformer och växtsätt, från klättrande till buskiga och dekorativt flikiga.
Se alla våra Monstera & Philodendron
Vill du veta hur du får dina plantor att trivas?
Läs vår guide med enkla skötselråd, inspiration och tips på växtval – perfekt oavsett om du är nybörjare eller samlare.
Läs artikeln
Visste du att både Monstera och Philodendron trivs i halvskugga, gillar hög luftfuktighet och är riktigt bra på att ge ditt hem ett lummigt, arkitektoniskt uttryck?
Ge ditt hem grönt lugn – med stil!
Monstruösa hälsningar,
Peter och Björn
bladhuset.se
|
Philodendron imbe 'Jose Buono'
|
|
|
Tack för att du är medlem i Blomsterfamiljens klubb. Nyhetsbrevet är en del av ditt medlemskap. Du kan ändra e-postadress och intresseområden eller avsluta prenumerationen när du vill. Du är alltid välkommen att höra av dig till oss på order@orchidehuset.se eller telefon 070 297 20 47. Eller skicka ett vykort till Jakobsbergsgatan 31, 724 61 Västerås.